GORĄCY SEKS W WIELOLETNIEJ RELACJI?

Jest / Nie ma/ Bywa/ Jest, ale …

Jak to możliwe, że spotykam się i nagle bum jesteśmy zakochani? Czy potrafisz wskazać datę i godzinę, w której pokochałeś partnera?

Mija trochę czasu i albo to nie było to i relacji nie ma, albo zakochanie dojrzało, zmieniło się w miłość i oto jest nasza ukochana/ukochany. Budzimy się koło miłości naszego życia.

Mijają lata i jest pięknie, niby wszystko oki, ale ten seks coś kulawy. Wkradła się rutyna, zmęczenie, problemy, zdarza nam się kombinować by nie spotkać się w sypialni, by …

Po co seks w związku?

Może to jakaś bzdura, może naturalna kolej rzeczy, że z czasem seks staje się zbędny?

Muszę was rozczarować.

SEKS jest bardzo ważny elementem każdej relacji, cementuje ją i scala, niestety tak jak nad jakością związku, tak nad jakością seksu warto jest popracować, gdy ma być dobry i satysfakcjonujący.

Seks daje w relacji bliskość, intymność i prawdziwe zaufanie. Pokazuje kocham Cię i akceptuje takim jakim jesteś, w każdym kawałku twojego ciała. To wymiana, oddanie, to legendarny dowód miłości.

Bywa śmieszny, gdy pozycja nie wychodzi i gdy bączek się komuś wypuści, gdy dzieci nas zaskoczą. Bywa mokry, gdy padła klimatyzacja w środku lata, lub kochamy się w strugach deszczu. Bywa bardzo namiętny, ale też rutynowy, jak poranny „wsadzik” na dzień dobry

Seks jest jak my, im więcej mamy lat, tym więcej oddajemy w nim siebie.

Dobra relacja to, dobry seks, ważne by był i by zadowalał oboje partnerów.

Kiedy szukamy pomocy? Gdy nasza relacja nie jest satysfakcjonująca, chcemy by było jak dawniej, pojawiają się problemy z erekcją, spadek libido bądź doszło do zdrady. Bardzo często okazuje się, że przyczyną wielu problemów jest jakość naszej relacji. Nasze codzienne życie przekłada się na seks, który zniknął. Dlaczego znika? Bo oddalamy się od siebie albo zlewamy w jedno. W pierwszym przypadku mamy poczuci, że partner staje się obcy, a w drugim mamy ideał, który jest świetnym rodzicem, dba o wszystko jak my, jest tak blisko, że aż seks to prawie kazirodztwo.

 1. Co zrobić, gdy się oddaliliśmy od siebie?

Zacząć od początku:

 • od randki,
 • od patrzenia sobie w oczy,
 • od spaceru, na którym trzymamy się za rękę (min 10-15minut dziennie),
 • masaż plecków czy stóp,
 • rozmowy o czymś przyjemnym

Powrót do fizyczności i spędzania czasu z partnerem jest bardzo ważny.

2. A co, gdy mamy ideał, który jest nam bliski jak brat czy siostra? Tylko seks nas nie kręci.

Zadbać o różnorodność:

 • wypady tylko z przyjaciółmi
 • fitness/siłownia
 • osobiste hobby
 • kurs online/książka
 • rozwój osobisty

Zrób coś nowego bez partnera, aby później móc mu opowiedzieć o czymś nowym, o czymś do czego nie miał dostępu.

Leave a Comment

Shopping Cart