CO ZROBIĆ BY PAŁA STAŁA

Co zrobić by pała ciągle stała?

Czy musi?

A z drugiej strony czy to normalne, że z wiekiem są problemy z erekcją?

Żyjemy w świecie, który składa się z mitów i wielu nierealistycznych oczekiwań. Do seksu podchodzimy śmiertelnie poważnie i bez luzu. To kolejne zadanie do wykonania, musi być orgazm, musi trwać tyle, a tyle, penis cały czas ma być twardy jak opadnie to już po imprezie.

Tymczasem zanik erekcji w trakcie stosunku jest zupełnie naturalnym zjawiskiem i dopiero reakcja i stres powoduje, że problem narasta i staje się problemem.

W jakim wieku zaczynają się problemy?

Dziś już nawet 18 latkowie mają „problemy”. Zaburzenia erekcji dotyczą wszystkich mężczyzn, w każdym wieku. I podchodzenie do zaburzenia, jestem na to za młody, problemy mają faceci po 60ściesiątce dopiero… Nie, wiek nie ma znaczenia. Znaczenie mają inne rzeczy i warto się obserwować. Bo głupi katar sienny i tabletki na alergię mogą spowodować problemy.

W zaburzeniach erekcji nie ma w nic złego, to naturalne jak bycie mężczyzną. Organizm coś wam komunikuje, tylko pytanie czy prawidłowo odczytacie, to co wam mówi. Jeżeli mężczyzna jest mądry, to szuka przyczyny, by chwilowe zaburzenie nie narosło do prawdziwego problemu oraz niezdolności do radosnego i swobodnego seksu.

Kontrola nad zdrowiem, to podstawa. A czym jest zdrowie? Trudne pytanie, jednak mogę wam podpowiedzieć co na nie wpływa: sen, stres, alkohol, papierosy, inne używki, ruch fizyczny.

To co możecie zrobić by wiedzieć, jaka jest przyczyna i jak zaradzić problemowi?

Przede wszystkim jest tzw. Wielka Czwórka, jeżeli chodzi zaburzenia erekcji, sprowadzić można je do:

  1. Przyczyny fizyczne/fizjologiczne

`Wpływ na erekcję mają trzy układy krwionośny, nerwowy i hormonalny. Problemy w tych obszarach mogą zaburzyć erekcję. W tym obszarze dbanie o zdrowie, wysypianie się, dobre jedzenie i ruch przekładają się na dobry seks i erekcję. Tu warto zwrócić się do lekarza, zrobić diagnostykę i zacząć zdrowsze życie.

Problem może dotyczyć również jakiegoś wypadku czy zabiegu medycznego, które mogą powodować problemy z erekcją.

Co ważne problemy zdrowotne partnerki czy ciąża, też mogą czasowo zaburzyć erekcję.

Czasem problem to np. zaburzenie tożsamości płciowej.

2. Przyczyny psychiczna

Tu najbardziej złożony problem, bo nie tylko dochodzi do zaburzenia erekcji, ale również spada popęd płciowy. Mogą pojawić się stany lękowe czy depresja. Ich początek to np. problemy finansów: brak pracy, długi, śmierć bliskiego członka rodziny, zdrada. Czasem zgubny może być perfekcjonizm, brak idealnego realizowania scenariuszy życiowych i seksualnych.

W takich sytuacjach, często potrzebna jest terapia, nie zawsze seksualna, ale np. dłuższa praca z psychologiem.

3. Przyczyny partnerskie

Problemy w relacji, brak poczucia bliskości. Partnerka, która koncentruje się bardziej na dzieciach. Częste sprzeczki. Problemy finansowe i kłótnie o pieniądze. Wtrącająca się rodzina jednej lub drugiej strony.

4. Przyczyny wynikające z niedoboru umiejętności psychoseksualnych

Brak edukacji, coś zaczyna się dziać, a my nie wiemy, bo nie znamy swojej fizjologii, nie wiemy co powoduje jakie konsekwencje. Wydaj się nam, że po trzydziestce to dziwne lub okazuje się, że zmieniają się oczekiwania i potrzeby partnerki, co jest naturalne, ale zamiast zmiany jest opór.

Może być również mix wszystkich czynników. Można to wszystko ustalić, są dobre test by sprawdzić co może być powodem problemu.

Co jest pomocne w leczeniu? Relacja partnerska, wspierająca druga połowa to podstawa. Więcej luzu i realne oczekiwania. Mój ulubiony wystarczająco dobry seks. Ćwiczenia, jak w każdej dziedzinie życia. Praktyka czyni mistrza 

Na koniec przypominam, że do satysfakcji seksualnej kobieta nie potrzebuje członka w stanie wzwodu, lecz zaangażowanego mężczyzny, który ma dla niej czas. Satysfakcjonujący seks małżeński opiera się na szacunku, czułości, radości. To okazjonalne eksperymenty i umiejętność pogodzenia seksu z prawdziwym życie, czyli pracą dziećmi i innymi obowiązkami.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej na temat ćwiczeń, czy zrobić sobie test samo diagnozy, to zapraszam do obejrzenia nagrania z warsztatów:

https://pikantnaedukacja.pl/produkt/26648

Leave a Comment

Shopping Cart