KOCHAM EDUKUJĘ

Dlaczego nie potrafimy rozmawiać o seksie?

Dlaczego mamy problem z odczuwaniem przyjemności?

Dlaczego tak naturalna czynność jak seks jest powodem tylu nieporozumień i nieszczęść zamiast dawać szczęście i odprężenie?

Cały kurs jest bezpłatnie dostępny na YouTube, tu https://www.youtube.com/playlist?list=PLU5RGRp5gNhxRM1RlB28T5pi6p5-R6RGf

Jestem mistrzynią wpadek. Szybciej mówię niż myślę. Nie zawsze wszystko rozumiem. Moje przyjaciółki nie raz „najadły się przeze mnie wstydu”. Zbyt bezpośrednia, ceniąca prostotę komunikacji, tak ja.

Wychowana byłam w domu, którym wprost rozmawiało się o seksie, i długo myślałam, że to normalne i bardzo dziwiłam się, że to nie tak codzienne jak mi się wydawało.

Na co dzień pracuję z dorosłymi, uczę ludzi jak mieć lepszy seks i szczęśliwszą relację. Jak rozmawiać o wszystkim.

Zauważyłam, że sporo problemów, dorosłych ma swój początek w dzieciństwie, rodzice zamiast dać nam wsparcie i swobodę w rozmowach o seksie często wznosili mury lub uczyli, że to tabu. Zmuszali nas do rzeczy, które dziś powodują nasze bariery i brak swobody w relacji.

Jako dzieci, nie poznaliśmy:

– nazewnictwa

– umiejętności stawiania granic

– umiejętności swobodnej rozmowy

– czy wyrażania emocji

Kurs Kocham Edukuję pomoże Ci w sposób prosty rozmawiać z dzieckiem o seksie. Dowiesz się jakie błędy rodzicielskie powodują, nasze problemy w życiu dorosłym. Poznasz proste zdania odpowiednie do wieku dziecka. Dostaniesz gotowe odpowiedzi na pytania typu: skąd się wziąłem, co to jest plemnik, jak wyciągnęli mnie z brzuszka mamy i wiele innych. Będziesz wiedział z czym wiążą się poszczególne etapy rozwojowe, co jest normą i jak reagować na np. masturbację przedszkolaka. Nauczysz się jak rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach, kim są pedofile i jak chronić maluszka. Czekamy z edukacją dzieci, na szkołę, tymczasem, ta edukacja jest już o wiele lat za późno.

Dobra relacja i satysfakcjonujący seks zaczynają się w naszym dzieciństwie.

Dzisiejsi dorośli, z którymi rodzice w dzieciństwie rozmawiali o tym skąd się biorą dzieci jak się nazywają części ciała, co wolno a co nie, i robili to, nawet w najprostszy sposób, mają dziś przewagę. Potrafią skuteczniej porozumiewać się z partnerem, potrafią mówić o swoich pragnieniach, co ciekawe później rozpoczynali przygodę z seksem.

W wielu domach, seks jest tematem tabu, co często przynosi problemy w dorosłości. Wcześniejsze kontakty seksualne, nieplanowane ciążę, wykorzystywanie dzieci. Brak rozmów z mężem czy żoną, no bo jak, skro nikt nie nauczył, że to temat taki sam jak wszystkie.

Dziś pracując z dorosłymi, często zamiast o seksie, uczymy się najpierw rozmów o wyrażaniu emocji i o tym czym ten seks jest, dlaczego myślimy, że powinien być jakiś, dlaczego uważamy, że coś jest dobre lub złe. Czy pogoń za orgazmem lub tym by penis stał tyle a tyle, bo inaczej jest źle, nie odziera nas z przyjemności?

Szkoła uczy nas czym jest prokreacja, a nie dobra relacja, a bez tego nie ma przyjemności i dobrego seksu.

Relacji, zaufania i rozmów uczymy się w rodzinie. To enklawa, w której powinniśmy się czuć bezpiecznie, to przestrzeń, w której uczymy się otrzymywać i dawać wsparcie. Uczymy się jak być sobą.

Nie pomogę wszystkim małżeństwom w porozumieniu się w sypialni, fizycznie to niemożliwe. Mogę zadziałać na większą skalę dając dostęp do bezpłatnego kursu i pomóc rodzicom, by dali szansę swoim dzieciom i by nowe pokolenie było swobodniejsze i bardziej otwarte na rozmowy.

Cały czas się uczę, wielu rzeczy jeszcze nie wiem, więc gdy wyłapiecie w kursie luki lub zauważycie, że coś warto dopowiedzieć piszcie śmiało. Stwórzmy go razem. Jestem otwarta na życzliwe uwagi.

Kocham Edukuję, to platforma dla kochających rodziców, którzy cenią sobie bliskość i zaufanie, chcą budować trwałą relację z dziećmi bez tabu. Chcą być autorytetem dla swoich pociech.

Proszę was również o pytania i uwagi, jesteście rodzicami i to wy najlepiej znacie wasze dzieci. Może o czymś nie powiedziałam, może macie inne zdania. Zachęcam was bardzo gorąco do dyskusji by był to projekt nasz wspólny, rodziców kochających i dbających o kompleksową edukację.

Piszcie proszę: kontakt@pikantnaedukacja.pl w temacie: Kocham Edukuję

Sama jestem mamą, bardzo niedoskonałą, czasem się niepotrzebnie denerwuję i nie zawsze potrafię opanować emocje, jednak kocham całym sercem i chcę by moje dziewczyny miały udane relacje i były szczęśliwe, by swobodnie komunikowały swoje potrzeby, by umiały mówić nie i postawić granice.

Leave a Comment

Shopping Cart